Druga podróż poślubna? Dlaczego nie!?

Małżeństwa z długoletnim stażem doskonale wiedzą, że ich największym wrogiem jest codzienna monotonność oraz rutyna. Dlatego od czasu do czasu warto ja przerwać. Doskonałym sposobem na „odświeżenie” małżeńskiego życia jest wspólna podróż. Bo kto powiedział, że podróż poślubna może być tylko jedna? Wybierzmy, zatem cel podróży, który spełnia nasze oczekiwania i ruszajmy w drogę, a do walizki zabierzmy trochę optymizmu, miłości i odrobinę dystansu.

Jedną z cudownych propozycji na wyjazd we dwoje może być Wiedeń. Tutaj osoby zafascynowane architekturą miejską oraz sztuką, mogą odnaleźć wszystko, czego poszukują. Stolica Austrii obfituje w liczne muzea oraz zabytki. Miejsc do zwiedzania z pewnością tutaj nie zabraknie.

Innym kierunkiem wyjazdu może być Dublin. To doskonała propozycja dla „młodych par”, które pragną poczuć szczęście i bliskość w bardziej naturalnych i dzikich okolicznościach. Zastaną tu miejsca, które nie dają się jeszcze do końca poddać obróbce cywilizacyjnej. Irlandzkie krajobrazy zachwycają, a dziedzictwo niepowtarzalnej kultury Celtów fascynuje.

Mówiąc o podróży poślubnej, nie można nie wspomnieć o Paryżu. Stolica Francji nazywana jest wszak „miastem miłości” i od razu budzi romantyczne skojarzenia. Wspólna wycieczka na szczyt wieży Eiffla lub na most zakochanych, kolacja w jednej z przytulnych restauracji, nocna przejażdżka łodzią po Sekwanie. Tutaj zwykły spacer urokliwymi uliczkami, może stać się źródłem niezapomnianych wspomnień.

Romantycznie może być również w Anglii. Zakątkiem, do którego z pewnością warto się wybrać we dwoje jest Kornwalia. Ta kraina z miejsca wzbudzi nasz zachwyt. Na każdym kroku natkniemy się tu na dzikie wrzosowiska, piękne zatoczki oraz tajemnicze historie. Niezwykłe krajobrazy zachęcają do długich spacerów. Podczas takich wypraw można zwiedzić ruiny zamku, a którym miał się urodzić król Artur oraz podziwiać niesamowite klify.

A co z parami, których nie stać na zagraniczny wyjazd? Polska może pochwalić się wieloma pięknymi i ciekawymi miejscami. Wiele z nich można bez wahania wybrać na romantyczną wyprawę. Przykładem może być wyspa Wolin z klifami, naturalnymi lasami i rozlewiskami, Łeba ze swoimi ruchomymi piaskami, przepiękne Mazury oraz zachwycające widokami Bieszczady. Druga i każda kolejna podróż poślubna po Polsce ma tę przewagę nad zagranicznymi wojażami, że jest o wiele tańsza i nie wymaga zbyt dużej ilości wolnego czasu.

Doceńmy rolę podróżowania we dwoje. Wspólnie spędzony czas to nie tylko okazja do wypoczynku i regeneracji sił, ale również szansa na ucieczkę od problemów naszego codziennego życia. Taki wyjazd może być naprawdę udany pod warunkiem, że wybierzemy na cel podróży jakieś wyjątkowe miejsce.