Gdzie wybrać się w podróż poślubną?

Podróż poślubna to dosyć symboliczny moment naszego życia. Stanowi uwieńczenie bardzo trudnego i stresującego czasu związanego z przedślubną gorączką, a jednocześnie jest początkiem naszej wspólnej drogi. Młodzi małżonkowie z pewnością zasługują na relaks i wypoczynek. Ofert podróży poślubnych jest w biurach turystycznych co nie miara. Którą z nich warto wybrać? Gdzie udać się w podróż poślubną, aby zapewnić sobie piękne wspomnienia, chwile wytchnienia oraz romantyczną atmosferę? Wybór wcale nie jest łatwy, a jedną z kluczowych kwestii są oczekiwania nowożeńców oraz środki finansowe, jakimi dysponują.

Kierunek: Europa

Kraje Starego Kontynentu, a zwłaszcza południe Europy cieszy się szczególnym zainteresowaniem nowożeńców. Bardzo popularna jest Grecja. Turyści wybierają głównie oferty greckich wysp, gdzie mogą cieszyć się fantastycznym śródziemnomorskim klimatem oraz cudownymi plażami. Propozycji jest wiele, a wśród nich Kreta, Santorini czy Rodos. Jednak nie mniej popularne są słynne ateńskie zabytki takie, jak Akropol z Pantenonem, świątynie Zeusa oraz starożytna agora.

Nowożeńcy bardzo chętnie wybierają na podróż poślubną Hiszpanię, a w szczególności wyspę należącą do hiszpańskich Balearów, Ibizę. To miejsce, w którym cały czas trwa żywiołowa zabawa. Miłośnicy nocnego życia mogą być naprawdę zachwyceni.

Na romantyczne wyprawy doskonale nadaje się Paryż, który jest przecież miastem miłości. Nigdzie nie spotkamy się z tak magiczną atmosferą, sprzyjającą miłosnym uniesieniom. Jeżeli dodamy do tego niezwykle bogatą ofertę kulturalną, ogromną liczbę interesujących zabytków oraz mnóstwo pełnych czaru kawiarenek i bulwarów, otrzymamy miejsce idealne na wyjazd nowożeńców.

Wyjątkowym miejscem dla młodych par może okazać się również Wenecja. To włoskie miasto położone na wodzie zadziwia i oczarowuje. Turyści mogą podziwiać tutaj wiele zabytków i dzieł sztuki, a przejażdżki gondolą przy dźwiękach włoskich serenad to cudowne tło dla par chcących przeżyć naprawdę romantyczne momenty.

Inne kierunki

Przy większym budżecie można pokusić się o podróż do jednego z bardziej egzotycznych krajów. Cudowne warunki, piaszczyste plaże oraz krystalicznie czystą i ciepła wodę oceanu zapewnią nam Malediwy. To prawdziwy skrawek raju na ziemi. Fantastycznym miejscem do wypoczynku jest Rio de Janeiro, położone u wybrzeży Brazylii. To tu odbywa się słynny karnawał, dostarczający wielu wrażeń. Ale atrakcji nie brakuje tu również poza karnawałem. Niezapomnianych przeżyć może dostarczyć nam wizyta w Japonii. Kraj Kwitnącej Wiśni to przede wszystkim niezwykła architektura, fantastyczna kuchnia oraz zachwycająca Europejczyków mentalność mieszkańców tego kraju.