Ślub na Seszelach

Położony pośrodku Oceanu Indyjskiego archipelag Seszele to jedno z najbardziej magicznych miejsc na naszej planecie. Egzotyczne, soczysto zielone palmy, turkusowa, przejrzysta woda, cudownie miękki piasek. Plaże Seszeli są jakby żywcem wyjęte ze snu o raju.

Archipelag liczy 115 wysp, ale tylko kilkanaście z nich jest zamieszkanych. Odwiedzając jedną z nich możemy cieszyć się niezwykłymi wakacjami w tropikach. Największą wyspą Seszeli jest Mahe. To właśnie tu zlokalizowana jest Victoria, jedna z najmniejszych stolic na świecie. Kolonialne budynki i bazary wypełnione egzotycznymi owocami i aromatycznymi przyprawami kuszą turystów. Druga pod względem wielkości wyspa Seszeli, czyli Praslin to prawdziwa oaza spokoju, gdzie króluje tropikalna dżungla i jej mieszkańcy. Jest tu jednak także wiele niesamowicie pięknych plaż np. Anse Lazio

Niezwykle interesujące są atrakcje przyrodnicze Seszeli. Warto tu odwiedzić rezerwat Vallee de Maie, który został wpisany na listę UNESCO. Na Seszelach znajduje się także jedna z najczęściej fotografowanych plaż świata, czyli Anse Source d’Argent, położona na niewielkiej wysepce La Digue. Kameralne zatoczki oraz unikalna przyroda przyciągają uwagę niemal na każdym kroku.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyszli nowożeńcy powiedzieli sobie „tak” właśnie na Seszelach. Romantyczna atmosfera tego miejsca z pewnością doda uroku ślubnym uroczystościom. Co istotne, związek małżeński zawarty na Seszelach pozostaje ważny również w Polsce. Taki ślub ma, więc wiążące skutki. Zaplanować samodzielnie tak niezwykłe przedsięwzięcie, jak ślub na wyspach archipelagu Seszele jest dosyć trudno. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Biuro podróży Unique Moments może zająć się wszelkimi formalnościami związanymi z uroczystością ślubną. Wystarczy, że przyszła para młoda dostarczy wszystkich wymaganych dokumentów, co najmniej trzy tygodnie przed planowanym ślubem. Ważne, aby takie dokumenty, jak akty urodzenia zostały przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język angielski lub francuski.

Cudownym miejscem na ślub cywilny jest jedna z pięknych plaż, ale ceremonia może mieć miejsce również w hotelowym ogrodzie na jednej z głównych wysp np. Mahe czy Praslin. Na specjalne życzenie nowożeńców biuro Unique Moments jest w stanie zorganizować ślub, na jednej z mniej popularnych wysp archipelagu. Niecenioną pomocą jest profesjonalny anglojęzyczny koordynator ślubny, który może udzielić wszystkich potrzebnych informacji na temat ceremonii i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Gdy ślub mamy już za sobą, nie musimy ruszać w drogę na miesiąc miodowy. Seszele zagwarantują nam fantastyczny wypoczynek i cudowne chwilę tylko we dwoje, na przykład podczas rejsu katamaranem czy oglądania pięknego zachodu słońca na jednej z rajskich plaż.