5 idealnych miejsc na miesiąc miodowy

Przyszli małżonkowie chcąc wybrać idealne miejsce na podróż poślubną stają obecnie przed nie lada dylematem. Wybór jest naprawdę ogromny, zwłaszcza, jeżeli dysponujemy sporym budżetem. Podejmując tą decyzję warto kierować się własnymi marzeniami i oczekiwaniami, a nie aktualnymi trendami czy podpowiedziami znajomych. To ma być wasz wspólny wybór. Przedstawiona lista jest oczywiście jedynie sugestią. Prezentujemy miejsca, które na pewno warto rozważyć, myśląc o podróży poślubnej.

Malediwy

Archipelag wysp oddalonych około 500 km. od wybrzeży Indii to szansa na cudowny relaks w niesamowitym otoczeniu. Na archipelag składa się około 1200 mniejszych i większych wysp, które tworzą 26 wyjątkowych atoli. Bielutki piasek, turkusowe wody oceanu oraz niezwykle barwne rafy koralowe. W tym miejscu można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Plażowanie będzie z pewnością ważnym punktem pobytu na Malediwach, ale nie jedynym. Czeka tu na Was fascynujące podwodne safari oraz niezwykła mieszanka kultur afrykańskich oraz azjatyckich.

Tajlandia

Jeżeli marzy Wam się błogi odpoczynek na plaży warto odwiedzić również Tajlandię. Na południu kraju zlokalizowany jest archipelag Samui, który przyciąga turystów z całego świata. Plaże są czyste i szerokie, a odludne zatoczki zapewniają ciszę i spokój. Fantastyczne warunki, aby pobyć sam na sam w niezwykłych okolicznościach przyrody. Gdy zatęsknicie za gwarnym życiem, możecie udać się do stolicy Tajlandii, Bangkoku z przepięknymi świątyniami, urokliwymi kanałami oraz targowiskami na wodzie.

Francja (Paryż)

Na liście idealnych miejsc na miesiąc miodowy nie może oczywiście zabraknąć miasta zakochanych. Podróż do Paryża ma tę zaletę, że nie musicie zaprzątać sobie głowy formalnościami takimi, jak wizy czy ważny paszport. Rezerwujecie jedynie miejsce w hotelu i możecie ruszać na romantyczną wyprawę. Cudowne zabytki, pyszna francuska kuchnia oraz atmosfera, którą trudno opisać słowami. Sam spacer wzdłuż Sekwany zagwarantuje wam cudowne wrażenia.

Egipt

Egipt kojarzy nam się przede wszystkim ze zwiedzaniem niesamowitych pozostałości po czasach starożytnych. Jednak Egipt to nie tylko piramidy i piękne plaże. To także szansa na nurkowanie w wodach Morza Czerwonego, które zapewniają idealną widoczność. Tutejsze rafy koralowe są zachwycające, a bogactwo morskich stworzeń ogromne. Można tu spotkać ponad 1200 różnych gatunków ryb. Będziecie mogli spędzić czas aktywnie w naprawdę wspaniały sposób.

Brazylia

Trudno obecnie o bardziej gorący kierunek podróży dla nowożeńców. Wyjazd do Brazylii z pewnością może stać się prawdziwą małżeńską przygodą. Wypełnione dobrą zabawą, tropikalne noce w Rio, wycieczki nad wodospad Iguacu na granicy z Argentyną i Paragwajem, niesamowite wyprawy do puszczy amazońskiej. Czego chcieć więcej? Jeśli znudzi wam się aktywny wypoczynek, możecie zrelaksować się na popularnym wśród turystów wybrzeżu Bahain.