Przygoda życia. Safari w Tanzanii.

Wakacje w Tanzanii to z pewnością fantastyczny sposób na połączenie niezwykłej przygody z cudownym relaksem. Prywatne safari po Parkach Narodowych w Tanzanii stanie się źródłem niezapomnianych przeżyć i doświadczeń. Z kolei Zanzibar ze swoimi idyllicznymi plażami przeniesie nas na wyższy poziom relaksu i wypoczynku.

 

Afrykańskie safari

 

Dzika przyroda widziana na własne oczy robi ogromne wrażenie. Afrykańska sawanna jest domem wielu niezwykłych zwierząt. Można się tu zetknąć z żyrafami, zebrami, hipopotamami, antylopami gnu. Fantastycznym początkiem tanzańskiego safari będzie Lake Manyara, które słynie z ogromnej liczby słoni i dzikiego ptactwa. Serengeti, afrykański Park Narodowy znany chyba na całym świecie odkryje przed nami niesamowite wręcz krajobrazy. Liczba zwierząt, które można tu zobaczyć zachwyca każdego miłośnika przyrody.

Kolejne fascynujące miejsce w Tanzanii to Rezerwat Ngorongoro, który w 1979 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu kaldera wygasłego wulkanu Ngorongoro o średnicy 50 km. To właśnie tutaj istnieje ogromna szansa spotkania całej Wielkiej Piątki Afryki. Przy odrobinie szczęścia natkniemy się, zatem na bawoła, lwa, nosorożca, lamparta oraz słonia.

Boskie plaże Zanzibaru

Po tak ekscytujących przeżyciach pora na ogromną dawkę relaksu. Zanzibar to cudowna propozycja dla wszystkich, którzy chcą uciec od świata i odpoczywać w luksusowych warunkach. Pobyt w jednej z prywatnych willi, których wystrój inspirowany jest dziedzictwem kulturowym Zanzibaru to nie tylko cudowne miejsca noclegowe, ale i tradycyjna kuchnia serwowana przez hotelowe restauracje. Na uwagę zasługują przede wszystkim świeże owoce morza, pochodzące wprost z dziennych połowów. W barach można z kolei skosztować świeżo wyciskanych egzotycznych soków oraz orzeźwiających drinków. Plażowanie tutaj to czysta przyjemność, ale czas urozmaici nam także uprawianie sportów wodnych czy gra w tenisa.

Stone Town

Stolica Zanzibaru, miasto Stone Town to wyjątkowa mieszanka rozmaitych kultur i stylów architektonicznych. Prawdziwa mozaika kulturowa. Mnóstwo tu wspaniałych budynków, które odzwierciedlają szczególną kulturę miasta, która jest wynikiem przenikania się odmiennych elementów kultur Afryki, regionu arabskiego, Indii i wpływów europejskich przez ponad tysiąc lat.

Wyspę Zanzibar można bez wahania nazwać sercem całego archipelagu, natomiast duszą tej wyspy jest Stone Town. Miasto charakteryzuje się, bowiem niezwykłą, wręcz magiczną atmosferą. Obowiązkowym punktem wycieczki do Stone Town jest dom słynnego muzyka Freddiego Mercury’ego, który urodził się w tym mieście pierwsze 10 lat życia spędził właśnie na terenie Zanzibaru.