Filipiny. Ucieczka do raju.

Filipiny to niezwykły kraj położony na archipelagu, który składa się z aż siedmiu tysięcy wysp. Swoją nazwę zawdzięczają hiszpańskiemu królowi Filipowi. To Hiszpanie dokonali odkrycia archipelagu w XVI wieku i nazwali go tak na cześć swojego króla. Magiczne wyspy Filipin znajdują się na Oceanie Spokojnym i graniczą z Indonezją, Malezją, Wietnamem oraz Chinami.

Manila. Perła Orientu.

Przydomek „Perła Orientu” doskonale oddaje charakter stolicy Filipin. Manila fascynuje swoim chaosem, kontrastami oraz przejawami barwnej kultury. Prawdziwą dumą miasta jest hiszpańska dzielnica kolonialna. Tutaj z pewnością możemy przekonać się jak Filipiny wyglądały przed wiekami. Lokalna architektura budzi niekłamany podziw. Do jednych z najważniejszych atrakcji należy pokaz walki kogutów. Obrońcy praw zwierząt raczej nie będą zachwyceni, ale widowisko jest niezwykle interesujące. Swoje kroki warto również skierować do dzielnicy Chinatown. Przede wszystkim po to, aby skosztować doskonałych potraw w wyjątkowo niskich cenach.

Skarby wyspy Boracay

Wyspę, a w zasadzie wysepkę Boracay można nazwać prawdziwym rajem na ziemi. Wystarczy spróbować zrobić tu zdjęcie, aby przekonać się, że tutejsze widoki przypominają te, z kolorowych pocztówek lub folderów turystycznych. Na pierwszym planie plaże pełne białego piasku, otoczone łańcuchem palm kokosowych, a w dali turkusowe Morze Sulu. Tam gdzie kończy się plaża, zaczyna się gęsta tropikalna dżungla.

Można tu spędzić wymarzony urlop. Na hamaku w cieniu palm lub leżaku rozłożonym na plaży, popijając świeżo wyciśnięty sok z papai, z dala od zgiełku, problemów i stresu. W klimatycznych barach zlokalizowanych wzdłuż wybrzeża, spróbujemy egzotycznych drinków, smacznych przekąsek przy dźwiękach relaksującej, wakacyjnej muzyki.

Osoby lubiące aktywny wypoczynek również nie będą się tu nudziły. Tutejsze centra organizują kursy nurkowania. Na Boracay panują także najlepsze na świecie warunki do kitesurfingu. Amatorzy relaksujących masaży również znajdą ofertę dla siebie. Ta niewielka wyspa archipelagu Filipin to także doskonała propozycja dla par szukających właściwego kierunku podróży poślubnej. Można tu spędzić naprawdę romantyczne wieczory, podziwiając przepiękne zachody słońca bezpośrednio z plaży lub zajadając się świeżymi owocami morza w jednej z urokliwych knajpek.

Ten ogrom atrakcji przyciąga na Filipiny rzesze turystów. Ten kolorowy i przyjazny kraj uważany jest za jeden z najszczęśliwszych na świecie.  Przybywając tu możemy „ukraść” trochę tego szczęścia i beztroskiej radości życia.