Podróż do krajów egzotycznych. Oferty promocyjne.

Jesteśmy coraz bardziej otwarci na egzotyczne kierunki turystycznych wyjazdów. Pragniemy poznawać odległe zakątki świata, zetknąć się z innymi kulturami, zwiedzić zabytki, znane jedynie ze zdjęć. W związku z tym biura podróży podsuwają nam rozmaite oferty promocyjne. Nie wszystkie jednak są gwarancją udanego odpoczynku i oszczędności. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, wybierając okazje cenowe na wyjazdy do egzotycznych krajów?

Co wliczone jest w cenę?

Niska cena wyjazdu nie musi oznaczać szansy na oszczędności. Zanim zdecydujemy się na rezerwacje, dobrze przeanalizujmy zawartość oferty promocyjnej. Podstawowe aspekty to transport oraz zakwaterowanie. Może zdarzyć się tak, że niska cena wiąże się z wylotem z odległego miasta Europy, do którego musimy dotrzeć na własny koszt. Niektóre z ofert obejmują wyłącznie pobyt w hotelu. Do „okazyjnej” ceny należy wówczas doliczyć nie tylko koszty transportu, ale i dodatkowych atrakcji, wycieczek fakultatywnych czy przewodnika. Dodatkowe atrakcje wcale nie muszą należeć do najtańszych, a przecież nie chodzi o to, aby przez cały okres pobytu w egzotycznym kraju wygrzewać się na słońcu przy hotelowym basenie. Istnieje jeszcze jeden problem związany z samodzielnym zwiedzaniem. To kwestia naszego bezpieczeństwa.

Doświadczeni doradcy turystyczni doradzą nam obecnie, jakie oferty są godne naszej uwagi, a z jakich należy na wstępie zrezygnować. Najważniejsze, aby stosunek ceny, do jakości wyjazdu był naprawdę atrakcyjny. Na wycieczkę marzeń bardzo często przeznaczamy przecież oszczędności całego naszego życia. My sami doskonale wiemy, czego oczekujemy od wyjazdu. Jakie koszty jesteśmy w stanie ponieść, czy nie przeszkadza nam konieczność przesiadek, czy jesteśmy gotowi dopłacić na miejscu za dodatkowe atrakcje? Kompleksowa oferta oznacza oczywiście wyższą cenę. Jednak pamiętajmy o tym, że płacimy przede wszystkim za nasz komfort i bezpieczeństwo.

Jeżeli zależy nam na oszczędnościach, zwróćmy uwagę na oferty last minute. Wysyp takich promocyjnych ofert następuje w grudniu, w okresie przedświątecznym oraz na zakończenie sezonu, czyli w kwietniu. Możemy wówczas na bieżąco śledzić oferty.

Co oznacza dobra cena wyjazdu?

O promocyjnej cenie wyjazdu do krajów egzotycznych możemy mówić wtedy, gdy nie jest związana z ograniczeniem pewnych usług. Dlatego porównując ceny poszczególnych ofert zwracajmy uwagę na ich kompleksowość. Korzystna cena powinna obejmować:

- nocleg,

- wyżywienie

- transport,

-wycieczki fakultatywne,

-przewodnika.

Wyjazd powinien łączyć w sobie relaks, aktywny wypoczynek i szerokie możliwości zwiedzania, a my w każdym momencie podróży powinniśmy się czuć komfortowo.